Szanowni Państwo,

Małopolska Noc Naukowców w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie (MNN2021) w tym roku odbędzie się 24 września 2021 r. w najbliższy piątek w godzinach 12:00-22:00.

Z uwagi na sytuację epidemiczną wydarzenie to realizowane będzie całkowicie w formie online a więc każdy bez względu na to gdzie mieszka będzie mógł w nim wziąć udział.

Szczegółowy program MNN2021 w naszym Instytucie dostępny jest na stronie internetowej: https://www.ifj.edu.pl/popularyzacja/mnn2021/program.html .

W tegorocznej edycji znalazły się między innymi:
- pokazy "Triki Fizyki doktor Dominiki",
- wykład „Gdzie jest granica poważnej fizyki?”
- "Horrory Nauki 2.0",
- interaktywna „Kanapa Fizyków",
- quizy „Zmierz się z Fizyką”, etc.

Przygotowaliśmy również dla wszystkich, którzy tego dnia będą chcieli połączyć się z nami szereg materiałów wideo prezentujących wybrane zagadnienia nauki oraz pokazujące specyfikę pracy naukowca w sposób przystępny dla dzieci, młodzieży i niespecjalistów.

W ciągu całej transmisji będzie można kontaktować się z nami, zadawać pytania, dzielić się swoimi opiniami przy użyciu czatu.

W celu wzięcia udziału w MNN2021 należy kliknąć przycisk „Transmisja on-line i materiały wideo”, umieszczony na powyżej wspomnianej stronie: https://www.ifj.edu.pl/popularyzacja/mnn2021/index.html

Przycisk aktywny będzie dopiero w dniu wydarzenia (24.09.2020) od godz. 11:45. Po jego naciśnięciu zostaną Państwo przekierowani na naszą stronę MNN2021 gdzie można będzie obserwować transmisje na żywo z Instytutu,

odtwarzać przygotowane materiały wideo (m.in. z cyklu warsztaty) czy pobrać materiały z serii Łamigłówki Młodego Naukowca.

Dla najmłodszych uczniów nasi pracownicy przygotowali film „CREDO – promieniowanie kosmiczne na całym świecie i jego badanie we własnym domu”, w którym zagrały kilkuletnie dzieci.
Zwracamy się uprzejmie z prośbą o podzielenie się informacjami o MNN2021 z uczniami, umieszczenie tych informacji na Państwa stronach internetowych lub mediach społecznościowych.

Z uwagi na to, że transmisja będzie realizowana od godz.: 12:00 – 22:00 jest to dobra okazja by całe rodziny mogły podglądnąć pracę naukowców czy wziąć udział w quizach. 

Informacje na temat wydarzenia mogą Państwo śledzić na facebooku IFJ PAN

https://www.facebook.com/InstytutFizykiJadrowejPAN

https://fb.me/e/2DmduZcLN

Prosimy „polubcie” nas a będziecie otrzymywać informacje o kolejnych ciekawych punktach programu MNN2021.

Czekamy na Państwa, na uczniów, na ich rodziny 24.09.2021 (najbliższy piątek) od godz. 12:00 w sieci!Organizatorzy MNN2021