Narodowy Dzień Sportu to wyjątkowy dzień w roku, w którym zwracamy uwagę na tych, którzy kochają sport. Razem pokażmy, jak wielu Polaków żyje aktywnie! Tego dnia w kilkuset najważniejszych placówkach sportowych w Polsce organizowany jest dzień otwarty. Polacy mogą nieodpłatnie korzystać ze specjalnie zorganizowanych treningów z wielu dyscyplin sportowych oraz wziąć udział w pikniku na błoniach PGE Narodowego.

Nasza szkoła, również przyłączyła się do tej akcji. W piątek  16 września od samego rana na każdej przerwie zorganizowane były konkurencje sportowe z różnych dziedzin i dyscyplin.

Można było:

- sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze po Naszym miasteczku rowerowym

- użyć swojej siły w przeciąganiu liny

- pokazać swoją sprawność przechodząc przez tunel

- wykazać się swoimi umiejętnościami piłkarskimi w żonglerce

- sprawdzić swoją celność w konkurencji rzutu piłeczką do celu

Nad wszystkimi konkurencjami czuwali i wspomagali nauczyciele wychowania fizycznego oraz uczniowie klas starszych.