10 maja 2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbył się międzyszkolny konkurs „Echa Roku Sienkiewiczowskiego”. Brali w nim udział uczniowie z pięciu gnieźnieńskich szkół podstawowych. Nasza szkoła była organizatorem konkursu.

Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą na temat Henryka Sienkiewicza oraz książki „W pustyni i w puszczy”. Oprócz tego chętni uczniowie wykonywali prezentacje multimedialne związane z twórczością Noblisty.

I miejsce w konkursie zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 12, II miejsce – ze Szkoły Podstawowej nr 8, III miejsce – ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie. Tego dnia wręczono również nagrody za prezentacje multimedialne. II miejsce w tej konkurencji zajęła Joanna Jamroz z klasy 6c.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu, a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród.