W 2019 roku przypada 90. rocznica urodzin Wandy Chotomskiej, znanej polskiej pisarki, autorki wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w projekcie "Sentymentalna podróż z Wandą Chotomską". Jego organizatorzy to Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne Promyk z Gniezna oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie we współpracy z Centrum Aktywności Społecznej LARGO oraz z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną w Poznaniu (filia w Gnieźnie).

W ramach tego projektu w Starym Ratuszu odbył się międzyszkolny konkurs "Kaligram ortograficzny". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3b: Hanna Alwin, Natalia Doberschütz, Julia Konieczna, Małgorzata Michalak oraz Aleksander Przybyszewski. I miejsce w konkursie zajęła Natalia Doberschütz. Gratujemy sukcesu oraz dziękujemy uczestnikom konkursu. Wszystkich uczniów zachęcamy do czytania książek Wandy Chotomskiej.